Matematyka dziecięca – Przedszkole Progresja – Erazma

Matematyka dziecięca

Program edukacji matematycznej obejmuje następujące zagadnienia:

– Orientacja przestrzenna, czyli kształtowanie umiejętności, które pozwolą dziecku dobrze orientować się w przestrzeni i swobodnie rozmawiać o tym, co się wokół niego znajduje. Umiejętności te przydadzą się w szkole na lekcjach matematyki i środowiska społeczno – przyrodniczego.

– Rytmy, traktowane jako sposób rozwijania umiejętności skupiania uwagi na prawidłowościach i korzystania z nich w różnych sytuacjach. Jest to ważne przy nabywaniu umiejętności liczenia w szkole oraz przyczynia się do zrozumienia sensu mierzenia.

– Kształtowanie umiejętności liczenia (dodawania i odejmowania) obejmuje proces począwszy od liczenia konkretnych przedmiotów, poprzez liczenie na palcach aż do rachowania w pamięci.

– Wspomaganie rozwoju operacyjnego rozumowania. Celem jest tu dobre przygotowanie dziecka do zrozumienia pojęcia liczby naturalnej, które jest kształtowane na lekcjach matematyki w szkole.

– Rozwijanie umiejętności mierzenia długości w zakresie dostępnym dla możliwości rozwojowych dziecka w wieku przedszkolnym.

– Klasyfikacja, czyli wspomaganie rozwoju czynności umysłowych potrzebnych dzieciom do tworzenia pojęć. Jest to dobre wprowadzenie dzieci do zadań o zbiorach i ich elementach. Mierzenie płynów to ćwiczenia, które pomagają dzieciom zrozumieć sens mierzenia i rozwiązywanie zadań.

– Intuicje geometryczne, czyli kształtowanie pojęć geometrycznych w umysłach dzieci.

– Konstruowanie gier przez dzieci hartuje odporność emocjonalną i rozwija do wysiłku umysłowego.

– Układanie i rozwiązywanie zadań arytmetycznych jest dalszym doskonaleniem umiejętności rachunkowych dzieci i stanowi przygotowanie ich do tego, co będą robiły w szkole na lekcjach matematyki.Ul. Pasłęcka


Adres
ul. Pasłęcka 1B, 03-137 Warszawa
Email
E-mail: paslecka@przedszkolaprogresja.pl
Telefon
Tel: 504 006 059

Ul. Erazma z Zakroczymia


Adres
Ul. Erazma z Zakroczymia 12, Warszawa
Email
E-mail: erazma@przedszkolaprogresja.pl
Telefon
Tel: 509 870 035

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami

© 2018 Przedszkola Progresja - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Vertes Design